Taková účast je na řídce osídleném Osoblažsku nevídanou událostí, protože samotná obec Bohušov má necelých 500 obyvatel.

"Na Strašidelnou noc chodí hlavně lidé z Osoblažska a Albrechticka, ale už si ji oblíbili také Opaváci a Krnováci. V pamětní knize máme vzkazy z Hradce Králové a z dalších míst republiky, nejspíš od lidí, kteří jezdí na rekreaci do bohušovského kempu. Rozhodli jsme se po loňské zkušenosti s vysokou návštěvností, kdy se před vstupem vytvořila dlouhá fronta přes úzkokolejku až k lávce přes potok, že letos budeme mít před vstupem dvě pokladny, aby se čekání co nejvíce zkrátilo. I přesto však žádáme návštěvníky, aby raději přicházeli postupně a ne přesně na 20. hodinu, kdy otevíráme vstup u lávky přes řeku u kempu. Na hradním nádvoří bude opět možnost zakoupení drobného občerstvení a upomínkových předmětů," popsal akci za pořadatele Marek Michalica.

Z důvodu konání tradiční Strašidelné noci bude o víkendu táboření na Fulštejně povoleno pouze lidem, kteří organizátorům pomáhají s přípravou. „Prosíme ty, kteří chtějí přijet pomáhat, aby se předem ohlásili a domluvili se, kde si mohou postavit stan, aby jej pak nemuseli stěhovat,“ upozorňují organizátoři, kteří budou zájemcům o podrobnější informace k dispozici na čísle 554 642 190.

Loni se na Fulštejně pohybovalo přes 35 strašidel. Zastoupeni byli vodníci, ježibaba s dědkem z Perníkové chaloupky, čerti, hejkalové, loupežníci, divoženky, víly, čarodějnice, bílá paní, kostlivci, umrlci i různá neidentifikovatelná strašidla. Podle zápisů v pamětní knize byli na předchozích ročnících všichni návštěvníci spokojeni.