Španělský umělecký fotograf, fotografický korespondent, novinář, režisér, scenárista a také produkční a kameraman na volné noze pracoval pro různá média. „Jelikož sleduje mou tvorbu a nyní dostal od Evropské unie stipendium z programu Erasmus, stráví v první polovině července se mnou a mým kamarádem Reném Daubnerem stáž v bruntálské tiskárně APRO," těší se z příjezdu svého obdivovatele bruntálský fotograf Libor Kappel.

Vybrat si přitom mohl Pablo Lloréns kterékoliv město v rámci Evropské unie. „To, že si vybral Bruntál, je naprosto neuvěřitelné, jedinečné a famózní," uvedl Kappel. Je to i šance na zviditelnění města ve Španělsku.

„Bydlel jsem tři roky v Praze, a i když s chybami, česky hovořím. Znám dílo Libora Kappela a hodně mě zajímá," vyjádřil se španělský umělec Lloréns, který působil tři roky jako učitel pro všechny úrovně španělštiny na Institutu Cervantes v Praze.

„Vždycky bylo mým přáním strávit nějakou dobu v některém z menších měst v Česku, a pokud to bude s fotografem Kappelem v Bruntále, těším se o to více," dodal Lloréns.

Libor Kappel: „Co je na tom světě hezčího, než právě ženy"

Bruntálský fotograf Libor Kappel.Fotografování se věnuje bruntálský fotograf Libor Kappel oficiálně a naplno už téměř deset let. Kdo Kappelova díla zná, ví, že jsou motivy jeho prací především překrásné ženy, jejichž podobu zachycuje nejen pro mužské oči na velkorozměrná plátna. Ve zkratce se dá říct, že je Kappel vlastně takovým bruntálským Saudkem.Čím se nyní Kappel zabývá, a jak ho těší blížící se návštěva španělského umělce Pablo Llorénse v Bruntále?

Jak jste s fotografováním začínal?

Na začátku byla sázka, při níž se z náhodného fotografování kamarádů při různých akcích stala serióznější záležitost. Tím přelomem byl rok 2003, kdy jsem začal chodit fotit také jindy než při náhodných společenských událostech.

Ústředním tématem vaší tvorby zůstávají i po téměř deseti letech sličné ženy?

Odpovím otázkou: znáte na tomto světě něco hezčího než právě ženy? Jejich tváře, těla a pohyby se mi prostě líbí a nepřestávají mě fascinovat. Co k tomu více dodat…

Máte pravdu, neznám. Na co se mohou vaši obdivovatelé těšit v nejbližší době?

Momentálně je má volná tvorba poněkud omezena, protože s dlouholetým kamarádem a kolegou Reném Daubnerem nyní rozjíždíme v tiskárně APRO velké a ojedinělé projekty „kreativní tiskárny", jimž se snažíme vtisknout punc jedinečnosti, autenticity, tam nyní investuji veškerou svou energii. A není jí potřeba zrovna málo, naštěstí se nám daří, ohlasy na naši práci jsou zatím pouze pozitivní.

Na jaký úspěch ve své kariéře jste nejvíce hrdý?

Nechci, aby to vyznělo nějak nadsazeně, pro mě je úspěchem každá fotografie, která se povede a která se líbí. Nechci, aby to znělo nafoukaně, ale až se mi mé snímky líbit nebudou, tak zahodím fotoaparát a budu třeba sbírat brouky.

Nyní se vám dostalo výrazného ocenění ze strany španělského umělce Pabla Llorénse, který se výhradně kvůli vaší tvorbě chystá strávit studijní pobyt s vámi v tiskárně APRO v Bruntále.

Že si mě vyhledala taková kapacita, je pro mně samotného velkým překvapením. Zezačátku jsem si dokonce myslel, že si ze mě akorát někdo dělá legraci. Jeho e-mail jsem chtěl původně smazat jako spam. Ještě, že jsem to neudělal. Ukázalo se, že jde skutečně o Pabla Llorénse, který se údajně těší z mé tvorby už dva roky.

Mé fotografie poznal na jednom prestižním španělském serveru, kde jsem se tenkrát stal fotografem měsíce. To vůbec nechápu, protože já jsem se v životě na žádný španělský server neregistroval. Předpokládám, že je to práce některého z mých fanoušků. Připravil jsem pro Pabla zcela originální a jedinečný program a věřím že na návštěvu v České republice a v tiskárně APRO dlouho nezapomene…