Na přehlídce bojových umění s názvem Asií křížem krážem vystoupí podle něj například příznivci instinktivní a bojové lukostřelby, taj-či, musada či kungfu. "Součástí akce budou ukázky výcviku a boje. Lukostřelbu a vrhání hvězdic si návštěvníci budou moci v průběhu programu otestovat. Dále se budou moci přihlásit do seminářů, které uspořádají jednotlivé oddíly," uvedl organizátor akce David Křížan.

Zájemci se na Sovinci také dozví to, jak se lze bránit alternativními zbraněmi, které má člověk vždy při sobě, například klíči, mobilním telefonem, tužkou a čepicí. "Uvidí, jak je lze použít při útoku nožem či holí. Součástí bude i výcvik," řekl Křižan. Středověký hrad Sovinec ožívá několikrát do roka akcemi, při kterých se památka vrací do své historie.

Na hradě vystupují šermíři, rytíři či pouliční divadla. "Na českých hradech sice ninjové nepobývali, na japonských však ano. Akci, která se v takovém rozsahu uskuteční na Sovinci podruhé, bereme jako setkání bojovníků, i šermíři byli bojovníky," uvedl organizátor akce. Přehlídka bojových umění se uskuteční na hradě Sovinci v sobotu a v neděli od 13:00 do 17:00.