Připraveny pro ně budou hry, soutěže a malování pohádkových bytostí. Svou odvahu si budou moci vyzkoušet při turnajíčku, který bude součástí rytířského klání. Kejklování, žonglování a také pohádky jim předvede divadelní společnost Koňmo. Svou obratnost a nebojácnost jim ukáží ukázat těžkooděnci v plné zbroji. Denní program bude začínat za pět minut půl desáté na 4. nádvoří příkazem hradního pána strážím. Pak už se budou děti moci rozeběhnout - hry a soutěže pro ně budou připravené po celém hradě.

Na horním hradě by si ale návštěvníci měli dát pozor, protože zde bude střelnice z luků. Po oba víkendové dny budou na hradě vystupovat skupina historického šermu Tartas a gotičtí těžkooděnci Mizerní žoldáci, oblíbený kejklíř Tomáš Křupala, šermířská parta Cordiallo, pohádková babka Čarodějka, garda Dědictví a sokolník Monti. Tajemstvím zatím zůstává, zda hradní hejtman předá dětem klíče a tím i vládu nad celým hradem.

Akce Láry fáry do pohádky probíhá na Sovinci každoročně od roku 2003 a vždy se těšila velkému zájmu dětí i dospělých. Hrad Sovinec pak patří k nejnavštěvovanějším památkám v okrese Bruntál. Každoročně jej navštíví několik desítek tisíc návštěvníků.