Z loutkových i hraných pohádek se mohou těšit malí i velcí po celý den. Co je příjemné, děti do osmi let mají po oba dny vstup zdarma. Otevřeno je od 9 do 18 hodin a na pátém nádvoří hradu čekají na publikum postupně výstupy List od panovníka, pohádka pro nejmladší Perníková chaloupka, slavnostní průvod účinkujících Láry fáry hradem, Košilaté příhody, kejklířská show S píšťalkou na zajíce nebo loutková pohádka Když se čerti ženili.

Vystupujícími jsou divadlo Kašpárkův svět, návštěvníkům hradu Sovince téměř neznámá, zájezdová loutková divadelní společnost, která všechny pohádky hraje klasickými, půl metrudlouhými, dřevěnými loutkami, marionetami. Všechny pohádky soubor doprovází vlastními písničkami. Na tuto akci si pro návštěvníky hradu Sovince soubor připravil úplně novou pohádku s názvem Kašpárek ve mlýně.

Žonglérská a divadelní společnost Vagabundus Colective patřící k významným žonglérským esům České republiky. Kejklířská a divadelní rodina z Volfartic představí návštěvníkům Sovince mimo žonglování s čímkoliv kejkle mezi provazy, k vidění budou také populární a ojedinělé myší dostihy.

Chybět nebude kejklíř Zdeněk Vlček, Loutkové divadlo Kašpárek na cestách, Divadlo MAGNET, ani Pohádková babička.

Starými známými jsou pro publikum těžkooděnci v plné zbroji Tartas. Skupina historického šermu z období gotiky je od roku 2005 tradičním účastníkem Dětských dnů na Sovinci. Skupina je vítězem návštěvnické ankety o nejúspěšnějšího účinkujícího na Dětském dni za rok 2009 a 2010. Najde se letos jejich přemožitel?