Finále soutěže se uskuteční 29. srpna v prostorách Sociálně terapeutických dílen Sagapo v Bruntále. Organizace Sagapo vyhlásila už druhý ročník této soutěže pro osoby s mentálním znevýhodněním. Letošními soutěžními kategoriemi jsou keramika, ruční šití hračky a výtvarné techniky.

„Letos se mohou do soutěže přihlásit zájemci s mentálním znevýhodněním z celé České republiky," sdělil nám ředitel pořádající organizace Sagapo Petr Konečný.

„V porotě svou účast přislíbila Květa Staňková, která se dlouhodobě věnuje zvyšování kvality sociálních služeb, David Klaus, zástupce ředitele Střediska volného času v Bruntále, a Ladislav Olejníček, redaktor televize Polar," dodal Konečný.

Letos se do soutěže hlásí lidé s mentálním postižením, kteří navštěvují i jiné sociální služby než sociálně terapeutické dílny. Svůj zájem zatím projevili zájemci z Otrokovic, Ostravy, Krnova a Bruntálu. Akce proběhne pod záštitou starosty města Bruntálu Petra Ryse v prostorách Sociálně terapeutických dílen Sagapo v Hybešově ulici.

Sagapo se věnuje od roku 2000 poskytováním sociálních služeb lidem s mentálním znevýhodněním. V současné době provozuje v Bruntále tři sociální služby: domov pro osoby se zdravotním postižením, podporu samostatného bydlení a sociálně terapeutické dílny, které jsou organizátorem této soutěže. Bližší informace k soutěži u vedoucí dílen Bohdany Richterové (tel. č.: 733 164 826).