Na zámku se v sobotu 17. března chystá velká slavnost na počest návratu znovunalezené Máří Magdalény.

Slavnostní přivítání Máří Magdalény „doma“ na zámku bude v sobotu od 16 hodin provázet koncert souborů Legato a Čtyřflet, a také výstava dobových pohlednic.

Plastiku Máří Magdalény se podařilo Slezským Rudolticím vypátrat díky spolupráci s muzejníky Ivanou Zajícovou a Ľubicou Mezerovou.

„Bylo pro nás milým překvapením, že Máří Magdaléna, kterou jsme už dávno považovali za ztracenou, stále existuje a je ve výborném stavu. Podařilo se ji najít v depozitáři bruntálského muzea. Zaskočilo mě, že je poměrně malá, protože podle archivní fotky jsem si ji představoval větší. Premiérově bude představena veřejnosti v zámecké kapli svatého Josefa a pak bude přesunuta do zámeckých expozic a stane se součástí prohlídkového okruhu,“ uvedl Tomáš Zemba, kastelán zámku Slezské Rudoltice.

Socha Máří Magdalény s lebkou se po 70 letech vrátí z Bruntálu „domů“ na zámek do Slezských Rudoltic. Foto: Tomáš ZembaSocha Máří Magdalény s lebkou se po 70 letech vrátí z Bruntálu „domů“ na zámek do Slezských Rudoltic. Foto: Tomáš ZembaAutor: Deník / Kuba František