Je to právě současná slezská scéna, kterou by bruntálská galerie do budoucna chtěla prezentovat. Scéna je to podle slov kurátora výstavy a umělce Pavla Formana velmi zajímavá a má přesah nad rámec republiky.

Návštěvníci galerie mají s jeho slovy souhlasit po prohlídce vystavených prací. Vernisáž výstavy začíná v galerii Freud&Thal v pátek 20. června v 18 hodin, a potrvá do neděle 29. června. Mnoho autorů zastoupených na této výstavě zastupoval Českou republiku na Benátském bienále, což je nejprestižnější výstava v Evropě. Většina z vystavujících učí a vede ateliéry malby na domácích i zahraničních univerzitách.

„České kulturní instituce nás v posledních letech zahrnují komplikovanými uměleckými projekty a stará, tradiční umělecká disciplína, tedy malba, je nahlížena jako komodita pro bohaté, která už nemá co říct současnému společenskému dění. Není tomu tak," řekl Pavel Forman. Malba je stále velmi zajímavým médiem, ke kterému se vrací stále více lidí unavených digitální technologií. Je to právě malba, která je prý i v dnešní době těžko zastoupitelná.

„V průběhu malířského procesu dochází k tak zajímavým událostem a spojením v našem mozku, motorice a materiálu, že jsou jen těžko nahraditelné," uvedl Forman. Freudenthal Show2 by ráda představila to nejlepší ze současné „mladší" Slezské malby. Proto jsou letos pozváni i hosté, generačně blízcí malíři ze Slovenska, které jasně patří mezi malířské „mocnosti". Zajděte potěšit své oko i duši.