Sláva se odehraje vždy během prvního víkendu v měsíci červnu. První slavnosti se konají už tuto sobotu 2. června. Pozvat se na ně podařilo zajímavé umělce.

Vše vypukne od desíti hodin dopoledne v tamním sportovním areálu. Program započne Cestou do pohádky, která zahrne různé soutěže pro děti, pro které pořadatelé přichystali různé atrakce. Chybět nebude vystoupení skupiny základní školy Nic moc. Krnovští modeláři se pochlubí svými letadýlky. Vystoupí také pěvecký soubor Základní umělecké školy Horní Benešov Barvínek, přijede opavská hudební skupina Tac Tic. Dravce představí karvinská sokolnická skupina. Na Hornobenešovských slavnostech nebude scházet ani ukázka zásahu místních dobrovolných hasičů spolu s jejich kolegy z Lomnice.

Na 16 hodinu je připraven koncert populární zpěvačky Heidi Janků. Večerní zábavu osvěží hudbou oblíbená skupina Maraton. „Zahrajeme určitě minimálně jednu skladbu z připravovaného CD, jehož polovina je již připravena,“ slíbil klávesista tělesa Láďa Polák. Po uhrazení vstupného mají děti i dospělí volný vstup na veškeré atrakce. Vstup platí i do kuželny, pro střelbu z luku a ze vzduchové pušky i další zábavný a doprovodný program.