Organizátory sice vystrašila silná přeháňka hodinu před zahájením programu, ale nakonec se slavnost vydařila na výbornou. Zahradu SVČ Méďa zaplnili rodiče s dětmi i příbuzní a přátelé účinkujících. Hlavní program byl přehlídkou kroužků, zejména tanečních. Tančily zde například děti z Dance nation, Calipsa, Taxmenu nebo Flash, ale nechyběl ani aerobik nebo bojové umění aikido.

V různých koutech zahrady současně probíhaly exhibice i workshopy šermířů, střelba z luků a ze vzduchovek, výroba masek, prohlídka vysokozdvižné plošiny a další hasičské techniky nebo různé hry. Skákací hrad, cukrová vata, makrely a jízda na koních už bývají na Zahradní slavnosti samozřejmostí.

„Někteří návštěvníci se nás ptají, zda touto akcí slavíme osvobození, Den matek nebo něco podobného. Takto jsme nad tím ani nepřemýšleli. Máme u SVČ Méďa obrovskou zahradu, šikovné děti z různých kroužků a příznivé počasí, tak si prostě chceme ten den volna společně užít. Žádné hlubší důvody za tím nehledejte. Tyto zahradní slavnosti mají už docela dlouhou tradici, chodí sem lidé všech generací a je vidět, že Krnováky tato akce oslovila,“ zhodnotila akci jedna z organizátorek, Veronika Kozlíková.