Vernisáž výstavy je naplánovaná na čtvrtek 5. března v 17 hodin ve velké výstavní síni v bruntálském muzeu. Obrazy, fotografie, plány a modely jedinečných staveb si zde mohou zájemci prohlédnout během návštěvních hodin muzea až do 29. března.

Tato výstava složená také z životních příběhů architektů, stavitelů a majitelů vil se poprvé představila veřejnosti v říjnu a listopadu 2008 v Ostravě, kde zaznamenala velký ohlas. Putovní akce je součástí celorepublikového projektu Slavné vily Čech, Moravy a Slezska, který zahrnuje podobné publikace a výstavní expozice ve všech krajích České republiky, a zvlášť jsou zpracovány vily v hlavním městě Praze a statutárním městě Brně. Nad celorepublikovým projektem převzala patronát manželka prezidenta ČR Livia Klausová.

V Bruntále nad tímto počinem převzal záštitu starosta František Struška a hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas. Projekt vznikl ve spolupráci a s finanční podporou Moravskoslezského kraje i jednotlivých měst, kde vily stojí. Na jeho realizaci přispěl Bruntál, Frýdlant nad Ostravicí, Krnov, Nový Jičín, Příbor i Vrbno pod Pradědem.

(zup)