Druhou budovu bývalé školy chce město pronajmout, řekla dnes ČTK mluvčí krnovské radnice Dita Círová. "V budově, kterou si chceme ponechat, je tělocvičný sál vhodný pro různá cvičení. Útočiště by zde měli najít také skauti, kteří se museli vystěhovat z opravovaných prostor ve školní jídelně na náměstí Hrdinů," upřesnila místostarostka Krnova Alena Krušinová.

Radní počítají také s rozšířením současné knihovny, která by měla lidem nabízet více služeb včetně přístupu k internetu. Další využití bývalé školy zatím vedení města hledá, s výzvou oslovilo i obyvatele Krnova. S návrhem zatím přišla jediná žena, která by ve škole uvítala pravidelná cvičení pro seniory nebo ženy. O konkrétním využití radní rozhodnou ještě do konce srpna. "Stále čekáme na aktivitu občanů. Pokud přijdou s nějakým smysluplným návrhem, budeme se jim snažit vyjít vstříc," ujistila Krušinová.

Jiný postup zvolili radní v případě budovy, která je blíže k hlavní silnici. Město již vyhlásilo záměr objekt pronajmout, podle záměrů radnice by měl sloužit ke spolkové činnosti. Školu město zrušilo kvůli klesajícímu počtu žáků a snaze zefektivnit vyučování. Asi stovka dětí bude od září dojíždět do moderně zrekonstruovaného pavilonu Základní školy na Janáčkově náměstí. Výuka pod jednou střechou bude podle podle názorů vedení Krnova mnohem více vyhovovat žákům i učitelům.