Mimořádnou událostí na rudoltickém zámku bude 9. června představení Zánik domu Usherů, což je výsledek projektu Oživené památky. Stálé expozice na zámku představují obec Slezské Rudoltice a její proměny, fotografie Leo Dedka z oblasti Osoblažska a její zajímavou historii v podání Veroniky Hoffingerové.

Na zámku se také prezentuje Ateliér Drak z Liptaně, škola a školky ze Slezských Rudoltic, osoblažská škola, a své aktivity na úzkokolejné Osoblažce zde představí Slezské zemské dráhy. Další zámecké výstavy ukážou snahy o obnovení tradičního řemesla Osoblažska, kterým je paličkování krajek nebo nástroje a předměty denní potřeby našich předků. V letošní sezoně se také chystá výstava fotografa Jindřicha Štreita Lidé třineckých železáren a svá fotografická díla zde představí i studenti oboru fotografie z ostravské školy. Letos se také podařilo do Rudoltic zapůjčit kolekci historických radiopřijímačů ze soukromé sbírky.

Zámek Slezské Rudoltice bude otevřen pro veřejnost od 2. června do 30. září, a to každou sobotu a neděli, vždy od 14 do 18 hodin. „Prohlídky probíhají s průvodcem, což jsou studentky v dobových kostýmech. Pro turisty nabízíme kromě prohlídek také prodej propagačních materiálů, včetně turistických známek a letos nově disponujeme i razítkem s motivem zámku. V sezóně budou rovněž pořádány koncerty dětí známé jako Zámecké muzicírování a turistické pochody k místním zajímavostem, neboli Rudoltická stopa,“ říká Martina Jalamasová, starostka Slezských Rudoltic. Zájemci se dozví bližší informace o programu rudoltického zámku na telefonu 554 656 105, kde lze rovněž objednat prohlídky mimo běžnou provozní dobu zámku.