Jarmark se uskuteční 9. dubna od 9 do 16 hodin. Prozatím je na něj přihlášeno čtyřicet dva prodejců z Krnova, Opavy, Frenštátu a Rožnova pod Radhoštěm, Bruntálu, Kobeřic, Karlovic, Skrochovic, Ludgeřovic, Karviné, Frýdku-Místku, Vsetína, Zábřehu na Moravě, Rožmitálu, Jablunkova, Lanškrouna či z Polska.

„Prodejci budou prodávat šperky, pletené zboží, velikonoční ozdoby, perníčky, košíky, sklo, loutky a další tradiční výrobky. Velkým překvapením bude určitě pan Chmelař, který představí takzvaný carving, tedy ozdobné vyřezávání ovoce a zeleniny. Nebude chybět ani Zajíčkova pošta, díky níž si mohou návštěvníci poslat velikonoční pozdravy ze zámku příbuzným a přátelům,“ shrnul kastelán zámku Jaroslav Hrubý, co mohou návštěvníci jarmarku očekávat.

Společně s Velikonočním jarmarkem připravují Přátelé linhartovského zámku v čele s Jaroslavem Hrubým také Linhartovské kulturní léto 2011. Slavnostní zahájení se uskuteční 28. května a hlavním tématem se pro tento rok stane říše hmyzu. Návštěvníci se mohou v nové sezoně těšit na výstavy fotografií, obrazů či grafiky českých i polských umělců, koncert skupiny Alchemy a chybět nebudou ani vánoční koncert a jarmak či oblíbená noční prohlídka zámku.

Ze stálých expozic bude k vidění přehlídka dobového porcelánu, rozšíří se expozice Safari, ze Slezské tvorby Opava přibudou vánoční ozdoby. Malé i velké kluky jistě potěší modely letadel a přichystaná je samozřejmě i expozice, do níž budou moci přispívat sami návštěvníci. „V loňské sezoně jsme byli jediný zámek, který nezaznamenal pokles návštěvnosti, ale naopak mírný nárůst. Doufám, že obdobný osud čeká i sezonu letošní,“ dodal Jaroslav Hrubý.

KVĚTA GEBAUEROVÁ