Krnovský sbor Ars Voce si kromě celkového vítězství mezi devíti sbory ve své kategorii vybojoval také cenu za nejlépe provedenou povinnou skladbu. Aby toho nebylo málo, tak cena za nejlepší dirigentský výkon připadla Kamilu Trávníčkovi.

Dlouhé měsíce příprav se krnovskému sboru vyplatily. „Cvičili jsme několik měsíců. V posledních týdnech jsme absolvovali víkendová soustředění. To holky od rána do večera zpívaly,“ říká Kamil Trávníček, podle kterého s blížící se soutěží atmosféra při zkouškách gradovala. „Je to skutečná dřina a někdy jsou vidět v očích holek slzičky. Mnohdy mě přemlouvají, abych zkrátil zkoušku. To však před soutěží nejde,“ pokračuje dirigent Trávníček.

Ars Voce čeká v nejbližších dnech další celorepulikové klání sborů v Litomyšli. Tam jedou obhajovat zlaté pásmo. „Litomyšl je prestižní záležitostí. Gymnasia cantat byla na tento soutěžní festival sborů pouze generálkou. Myslím, že máme nazkoušeno. Pokud holky zazpívají jako v Ostravě, tak budu spokojený,“ konstatuje sbormistr.

V květnu jede sbor z Krnova reprezentovat republiku na prestižní festival do Itálie. Před několika lety se na festivalu v Anglii stal Ars Voce nejlepším sborem světa. I v minulém roce se zařadil v Barceloně mezi světovou špičku. „Každý celosvětový festival je úplně jiný. Je to však velká životní zkušenost, jak pro sboristky, tak pro mě. Na Itálii musíme ještě hodně cvičit,“ dodává zakladatel Ars Voce Kamil Trávníček.

Shodou okolností dirigent Kamil Trávníček v pátek 19. března oslavil narozeniny, takže vítězství na prestižním festivalu v Ostravě bylo tím nejlepším dárkem, jaký si mohl přát. Další narozeninový dárek si může se svým sborem vyzpívat již v brzy na festivalu v Litomyšli.