Devadesátičlenný dívčí pěvecký sbor Ars Voce se v těchto dnech intenzivně připravuje na natočení druhého profilového CD. Nové skladby budou natáčeny od 11. do 13. března v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově.

Náročné soustředění

Sbor nahrál první profilové CD s názvem Doteky tónů v roce 2005 a několik set kusů bylo rozdáno a prodáno během pár týdnů. Rarita na trhu dlouho nevydržela a dotisk se nekonal. „Nejedná se o komerční záležitost. CD má sloužit jako památka sboristkám. Dále pak k propagaci sboru, školy a města,“ informoval Kamil Trávníček.

Před plánovaným natáčením druhé desky musela děvčata absolvovat náročná soustředění. „Holky jsou dobré zpěvačky, ale na soustředění jsme dolaďovali detaily. Právě neodstraněné drobnosti by mohly v konkrétních skladbách způsobit hotovou paseku,“ pokračoval sbormistr.

Sbor pravidelně vyhrává festivaly po celé republice a v nedávné minulosti se stal na mezinárodním festivalu v Anglii nejlepším ženským sborem světa. Právě písně, které sboru přináší úspěchy na CD „Ve tvé náruči“ chybět nebudou. Doplní je však nově nastudovaná tvorba českých i zahraničních autorů.

Mezi záměry sbormistra patřilo na CD vložit speciální live bonus z loňského závěrečného koncertu Krnovských hudebních slavností 2008. Tehdy si sbor bez většího nazkoušení střihnul Včelku Máju s diamantovým slavíkem Karlem Gottem. „Mohu potvrdit, že jsme nápad umístit tuto nahrávku na CD konzultovali s agenturou GOJA, která Mistra Gotta zastupuje. Bohužel jsme sami při přehrávání písně zjistili, že nahrávka z koncertu není v dostatečné technické kvalitě. Od nápadu jsme upustili a agentuře GOJA poděkovali,“ konstatoval sbormistr.

Více: Karla Gotta nechtěli pustit z pódia

Jedou na festivaly

Sboristky po natočení desky budou dále pilně zkoušet a čeká je druhé soustředění, které se uskuteční v Bolaticích. Tam budou nacvičovat repertoár na prestižní festival pěveckých sborů v Litomyšli.

„To, že jsme v minulých letech zvítězili, neznamená, že nemusíme tvrdě zkoušet. Hudba nás všechny baví, ale chceme ji hlavně dělat dobře. Soustředění jsou dobrá ke stmelení kolektivu. Letos nás kromě Litomyšle čeká ještě mezinárodní hudební festival sborů ve Španělsku,“ dodal zakladatel a sbormistr Ars Voce Kamil Trávníček.