Jeho kolekce nazvaná Bludiště hříchů na sebe upoutala pozornost už v roce 2005, ale ve svém rodném Krnově ji Vranka prezentuje poprvé. Výstavu v Art galerii Hotelu Cvilín zahájil vernisáží ve čtvrtek 24. dubna.

„Tento autor si našel svůj vyhraněný styl, ve kterém spojuje kontrast krásných ženských těl se stylovým či zchátralým prostorem. Inspirací se mu staly například opuštěné komplexy Karnoly. Jeho díla je možné shlédnout na výstavách ve Vídni, Brně, Ostravě, i Opavě. V Krnově má dnes premiéru,“ řekl v úvodu výstavy Maxmilián Kubný.

Roman Vranka často naslouchá srovnáním své tvorby s díly světoznámého fotografa Jana Saudka. „Uznávám Jana Saudka jako výborného fotografa, ale sám jsem fotil takto už dávno před tím, než jsem se s jeho tvorbou blíže seznámil,“ vysvětluje Vranka.

Jeho technika přenášení fotografií na plátno za použití několikanásobných úprav zůstává jeho výrobním tajemstvím a zajišťuje, že každé dílo je originál. Někdy je těžké rozhodnout, zda lze dílo kombinovanou technikou ještě označit za fotografii, nebo už spíše jde o obraz.