Kapela Ripe for blues chystá sérii koncertů, a to i za hranicemi, zatím jen města. První zastávkou bude sobotní koncert v bruntálském klubu Roští, o měsíc později vystoupí v Obecním domě v Opavě. Domácí publikum se ji dočká v květnu v klubu Kofola. Kapela Ripe For Blues vznikla v roce 2008.

Jak samotný název napovídá, interpreti se zaměřují hlavně na bluesový žánr. Nápad založit kapelu dostali ostřílení krnovští muzikanti Mirek Francúz a Dušan Dula. Chtěli si tak po letech společně zahrát pár songů, na kterých vyrůstali a staly se jejich pozdější hudební inspirací. Postupně do kapely přicházeli další vynikající a v regionu neméně známí muzikanti se stejnou zálibou ve zmíněném hudebním stylu.

Při hledání dobrého hráče na bicí padla zákonitě volba na dlouholetého praktika Oldu Mičana a přibližně ve stejné době přichází i Karel Kvita a jeho exkluzivní sbírka foukacích harmonik. Vokály obstarala okamžitě po založení Maruška Veliká, zpěvačka se zkušenostmi z profesionální dráhy.

Původního hráče na klávesy vystřídal bruntálský muzikant Vašek Strouhal, který hrával v kapelách různých hudebních žánrů od dechovky přes jazz až po bigbít. Ani vokály již nejsou jen sólové, k Marušce Veliké se přidala Jana Obručová a Petr Michna. Kapela hraje převzaté a upravené kousky především od hvězd zvučných jmen například Erica Claptona, Debbie Davies, Janis Joplin, Tommyho Castra a dalších.

Dita Voznicová