„Je úžasné, když vidím, že se při tomto relativně neznámém žánru do rytmu pohupují všechny věkové kategorie,“ komentoval situaci Zdeněk Svačina. O tom, že se prvorozený syn královské rodiny až z dalekého Konga divákům líbil svědčilo i k prasknutí zaplněné náměstí. Hodinový koncert návštěvníky naladil natolik pozitivně, že mnozí diváci odhazovali střevíce a vrhali se do žáru tance.

Diváky nadchla Lenka Filipová i světové muzikály

Prince a jeho spolubojovníky na pódiu vystřídala stálice české hudební scény Lenka Filipová, která vystudovala pražskou konzervatoř a Mezinárodní hudební akademii v Paříži. „Lenka je báječná. Zpívá již řadu let a její kvality jsou stále lepší a lepší,“ prozradil návštěvník koncertu Martin Strejček.

Ovšem snad největší aplaus sklidilo muzikálové představení v podání skupiny Fantasy Musical Gala. Téměř tři desítky nadějných hudebně i tanečně nadaných umělců návštěvníkům předvedla ukázky z nejslavnějších světových muzikálů. Mezi ně patřili například Chicago, Jesus Christ Superstar či Cabaret. Představení nabité energii, mírným erotickým nábojem a hlavně skvělými výkony vystupujících strhlo mohutný aplaus a pozitivní hodnocení diváků. Po tomto energickém vystoupení následovala projekce filmu Mamma Mia, která zakončila sobotní program hudebních svátků.

Vystoupili zapálení amatéři i protřelí profesionálové

Nedělní a zároveň poslední den krnovských hudebních slavností odstartovalo vystoupení, které představilo průřez amatérskými kapelami následovaná vystoupením kapely 220V a Podzimním sběrem vystřídané polskou partičkou Dworcova 2, jenž mohou diváci pamatovat z koncertů ve Flemmichově vile.

Pestrý nedělní program na náměstí zakončila hudební třešnička na dortu v Městském divadle v podání světových jmen, jako Pavel Šporcl, Romano Stilo, Roman Janál, Alfréd Strejček a Moravská Filharmonie Olomouc. Nezapomenutelný zážitek diváky nenechal chladným a pozitivní ohlasy létaly všemi směry. „Letošní hudební slavnosti byly perfektní. Hlavně výběr interpretů a organizace,“ zakončila návštěvnice Miroslava Pastuchová.