Festival pořádá obec Nové Heřminovy spolu s partnery jako symbolický odpor proti výstavbě plánované přehrady v obci. Zazní známé revivalové skladby skupin Fly Tomorrow, Red Hot Chili Peppers, Pink Floyd, Led Zeppelin, Metallica a Nigtwish. Účastníci festivalu mohou na místě podepsat i petici proti výstavbě přehrady.

Spousta zábavy i pro děti

„Obec Nové Heřminovy, ohrožená výstavbou přehrady, se společně s aktivisty z Hnutí Duha Jeseníky, rozhodla bránit proti výstavbě přehrady zorganizováním petice," řekla pracovnice obce Lenka Zelinková.

Ten, kdo se na festival nedostane, ale rád by snahy o zmaření stavby přehrady v obci podpořil, může petici podepsat i přes odkaz, zveřejněný na obecním webu.

Petici Stop přehradě! autoři doprovodili textem zachraňme údolí před zbytečným zatopením, zachraňme krásnou a čistou krajinu pro naše děti.

Kdo se vypraví na festival, klidně může přibrat i své děti. Děti do dvanácti let mají vstup zdarma, stanování bude taky zdarma a v určeném prostoru areálu budou mít svou expozici Hnutí Arnika, Hnutí Duha a novoheřminovské sdružení Obava.

Vodníci tahají špunt

„Přichystáni jsou vodníci, symbolické vytahování špuntu z přehrady a drobné hry pro děti," řekla Zelinková.

Každý účastník festivalu navíc obdrží památeční placku na připnutí, kterou bude demonstrovat nelibost s připravovanou výstavbou přehrady.