Tato těžkotonážní, bizarní a sluchovody publika ničící podívaná vyjde fanoušky na 170 korun, kterých nebudou v žádném případě litovat. Navíc se chystá kompilace, CD účinkujících kapel, takže se rozhodně máte na co těšit. O booklet se postaral Jarda Deather Bezruč, o mastering nahrávky zase experti ze studia Shaark. „Čekejte pořádnou šupu do hlavy,“ řekl pořadatel Petr Horčičák s dovětkem, že prvních padesát platících fanoušků získá unikát zdarma.

Vystoupí skutečné hvězdy současné tvrdé scény, jakými je kapela Isacaarum. Show kapely nezná hranic a dá se předpokládat, že to bude monstrózní emociální masakr ve stylu black metalu a grindcoru. Přijede rovněž očekávaný Fleshless, dnes již kultovní deathgrindisté, kteří vydali nedávno novou desku, již se chystají rovněž v Bruntále představit. Fleshless to už je léty prověřená hudební legenda.

Chybět nebudou deathmetalisté Dementor. „Skupina Dementor vydává sedmé devastující album s jedenácti záseky, které vyšlo u MetalGate. Album bude k dostání přímo na koncertě i s A2 plakátem,“ uvedl Petr Horčičák. Klasika v podobě Melancholy Pessimism přijede z jižní Moravy a také ona se představí s dunícím death grindem. Jak se o formaci říká, kde vystoupí, tam nejméně sto let tráva neroste.

Blackdoomoví Tisíce let od ráje jsou plní emocí, sexu a vůně latexu. Jejich show snad přiláká i nemetalové návštěvníky. Jejich úkolem je rozvášnit publikum. Sklepmaster, to je stále známější, aktivnější, pomalu, ale o to jistěji valící se kapela od Opavska, hrající melodický death metal. „Snad zahrají i cover verzi od Amon Amarath,“ přál si Horčičák.

Poslední na pódium vyběhnou Postmortem z Ryžoviště. Domácí trashmetalisté představí nový materiál, který ještě před Prometalfestem nahrají ve studiu Shaark. Prometalfest se koná už od roku 2009 a je zaměřen především na českou a slovenskou metalovou scénu. Výběr kapel, mezi nimiž už byli Tortharry, Ingrowing nebo Locomotive, svědčí o dobrém vkusu pořadatelů. Ti tvrdí, že letos půjde o nejextrémnější ze všech ročníků, a to nejen zastoupením nejtvrdších metalových odnoží, ale i výběrem kapel.