Speciální díl Prometalfestu se odehraje v Bruntále v sobotu 18. května od 20 hodin a bude to na delší dobu i naposledy. Podzimní hlavní díl festivalu s kapelami jako Spasm, Fleshless, Revenge Division, Pergamen, Ador Dorath a Antigod se bude podle vyjádření pořadatele Petra Horčičáka konat už v Rýmařově. Především proto, že se v Bruntále nepodařilo nalézt prostory s odpovídající akustikou. Bývalé komunistické sídlo v Bruntále zvukově nevyhovovalo.

Teď už ale k sobotní death- metalové akci v Africa Pubu. Podařilo se zajistit tři kapely, které mají v srdci všichni pravověrní fanoušci. Jsou jimi deathhardcoreoví Primary Resistance z Ostravy, deaththrashoví Nahum z Ostravy a deathmetalisté Fatality z Brna. Co si víc přát, než si nechat za sedmdesátikorunové vstupné totálně zdevastovat sluch těmito bandy!?

„Nahum jsem viděl poprvé naživo v ostravském klubu. Po jejich show jsem neodolal, koupil jsem si jejich poslední album The Gates Are Open. Je to prostě nářez," prohlásil metalový příznivec Michal Strádal z Bruntálu.