A bude to letos velký rachot, na který se pravověrní fanoušci těší celý rok. Posuďte sami, pořadatelé pozvali kapely Hypnos, Banisher, Diphteria, Minority Sound, DMC a TartarO:s.

Vyznavačům death metalu asi není třeba představovat Hypnos, jejímž hlavním představitelem není nikdo jiný než zpěvák a basový kytarista Bruno, známý ze svého působení v legendární formaci Krabathor. Prostě legenda legend! Polsko, to není jenom Vader, Behemoth, Hate nebo Decapitated.

Je to i Banisher, kapela hrající technický death metal, je to další pecka z metalové líhně našich sousedů. Na Prometalfestu to Poláci pořádně rozjedou.

„Bude to pravé peklo. Dalším metalovým masakrem zavání i Diphteria z Prahy," slíbil pořadatel Petr Horčičák. Death metal s válečným nádechem hraje DMC z Veselí nad Moravou, kteří právě dokončují novou desku. Zajímavým zpestřením letošního ročníku bude elektrometalová banda z Prahy, kapela Minority Sound, která patří do stáje uznávané společnosti MetalGate.

„Těšit se můžeme na krnovské hardcore komando TartarO:s, které představí své nové album," uvedl Petr Horčičák. Všichni pravověrní metalisté se musí na sobotní nářez v Rýmařově těšit.