Ne každému dovolí příroda odhalit i svá nejtajnější a nejintimnější zákoutí. Jen pár vyvolených, kteří se s ní sžili natolik, že si rozumí i beze slov. Patří k nim i malíř a spisovatel Ota Bouzek z Karlovy Studánky, který v lesích, a nejen těch jesenických, strávil notnou část svého života.

A se svými perokresbami zvěře, ptáků, zátiší a krajiny, malované pastelem, se spolu se svým přítelem Martinem Žatkou z Bruntálu, autorem několika výstav krásných fotografií z naší přírody, podělil s účastníky vernisáže jejich výstavy Potěšení nejen z barev. Konala se v pátek 22. dubna v Hudební hale lázní Karlova Studánka.

A že je o ni mezi klienty i hosty velký zájem, je patrné ze stovek děkovných pozdravů v knize návštěvníků, ale také z osobního zájmu hostů, kteří si výstavu prohlédli. Výstava je otevřena každý víkend do 18. května.

„Miluji přírodu, chodím na procházky téměř za každého počasí, ale to, co zachycují perokresby a fotografie zdejších autorů, na mě dýchlo něčím nepoznaným, tajemným a dojemným. Je to pro mě neskutečně krásný zážitek,“ svěřila se paní Jana Zkoumalová z Opavy.

A v podobném duchu hodnotili vernisáž i další návštěvníci. Výstava potvrzuje slova, která kdysi byla o Otu Bouzkovi napsána v jednom časopise: Vidí to, co ostatní nikdy nespatří, slyší, co se ostatním nikdy slyšet nepovede…

Ota Bouzek i Martin Žatka návštěvníkům výstavy svými díly zprostředkovali blízké a důvěrné setkání s krásami a půvaby jesenické přírody.

-sei-