Kristina Šemberová se už během studií na Karlově univerzitě specializovala na každodenní život první republiky. K posezení u rodinného stolu tehdy patřilo pročítání denního tisku při cikorkové kávě a křehké pečivo na talířku s Masarykovým portrétem.

Při studiu gastronomie z let 1918 až 1938 Kristina Šemberová našla tak zajímavé recepty, že se z badatelny přesunula k troubě a k plotně. Výsledkem jsou recepty známé z televizního Herbáře a kniha Sladká první republika.

Když se Šemberová dozvěděla, že Pomněnková slavnost ve Městě Albrechtice bude zasvěcena prvorepublikové módě, hudbě, zemědělství, zábavě a gastronomii, nemohla tam chybět.

„Recepty z mé knížky se na Pomněnkovou slavnost báječně hodí. Dlouhodobě zkoumám, co hospodyňky vařily za první republiky, a našla jsem při tom plno receptů, které jsem chtěla i ochutnat. Nejdřív vznikl projekt retrovaření, který měl na facebooku velký ohlas,“ prozradila Kristina Šemberová jak se stát gastronomickou publicistkou.

Její nejzajímavější recepty uvařila Kateřina s Lindou v televizním Herbáři a vyšly také knižně.

„Málo se ví, že za první republiky se jedlo daleko víc bezlepkového pečiva než dnes. Lidé totiž přirozeně používali kromě obilné také mandlovou a ořechovou mouku. Sladké dobroty se přikusovaly k čaji a ke kávě, ale káva ani čaj většinou nebyly pravé. Káva se vařila z cikórie nebo ze směsi kávy a cikorky. Pila se s mlékem a ráno si do toho lámali pečivo. Skutečnou kávu si nevařili doma, ale chodili na ni do kavárny. K tehdejšímu stylu patřily pravidelné návštěvy kavárny a cukrárny, takové ty procházky za dortíčky a zákusky. Dělat doma dorty se moc nenosilo. Hospodyně běžně pekly koláče, ale dorty jen na oslavy. Svátky se slavily častěji než narozeniny, takže i na ty dorty se občas našla vhodná příležitost,“ představila Kristina Šemberová svůj obor a pozvala veřejnost na ochutnávku.

V její knize se kromě dobových receptů například dočteme, že „damaškový ubrus jest nezbytný pro řádné stolničení, a neměl by proto chybět ani v jedné československé domácnosti“.

Kromě objevování historie přes gastronomii si Kristina Šemberová našla ještě originálnější obor: vaření pro psí gurmány. Je spoluautorkou knihy receptů Neštěkej a jez!, na které se podíleli také veterináři.

Přece nebudete nejlepšího přítele člověka krmit granulemi, když mu můžete upéct stejně zdravé muffiny.