Organizační tým v čele s předsedou TJ Olympia Janem Urbanem nasadil při přípravě plesu laťku hodně vysoko. Na příchozí čekalo osobní přivítání, ženy dostaly drobný dárek a každý skleničku šampusu na přípitek. A protože ona sklenička byla památeční, mohl si ji každý odnést domů.

Jan Urban se nechal inspirovat na jiném noblesním plese, na lázeňském v Karlově Studánce a tak každý, kdo hodil svou vizitku do osudí, prošel losováním o pěkné ceny. Losovaly se ještě vstupenky a pak samotné zakoupené losy.

Mezi pozvanými hosty byly vedle řady místních sportovců i osobnosti českého sportu a kultury. Jejich přítomnost ale nebyla samoúčelná, protože většinou šlo o osobnosti, které podporují bruntálský sport. Mezi ně patří například šéf Sazky Aleš Hušák či zpěvák Miro Žbirka. Vedle Mira Žbirky usedl Josef Golonka, slovenská legenda ledního hokeje.

Večer moderoval Štěpán Škorpil, vyzpovídal i Aleše Hušáka a basketbalistku Hanu Machovou, několikanásobnou mistryni republiky. Bruntálská odchovankyně vedla český tým na olympiádě v Řecku.