Polášek se letos zúčastnil se svými snímky soutěže Czech Press Photo. Do sekce kultura a umění zaslal tři záběry na hradní brány hradu Hukvaldy a v sekci portréty měl maminku líbající miminko. Mezi oceněné se Polášek neprobojoval, vysloužil si ale alespoň pozvánku na vernisáž výstavy fotografií z této soutěže. Ta se uskutečnila ve čtvrtek 18. listopadu v Praze za účasti prezidenta republiky Václava Klause.

Pro Poláška to byla opět příležitost vyrazit do hlavního města, domluvit si focení s nějakou modelkou či herečkou, udělat tam snímky zákoutí a zajímavých míst Prahy a nakonec vyrazit na nějakou společenskou party. To se mu opět bezezbytku povedlo. Dokonce se mu podařilo vyfotit se na vernisáži s prezidentem Klausem. „Ale grafiku z toho dělat nebudu. Invekto je projekt zaměřený na ženskou krásu,“ prohlásil Polášek. Invekto říká svým fotomontážím, kde je spojen ženský portrét s dalšími snímky, většinou detaily nějakého přírodního materiálu, třeba listí či kamene.

Tentokrát v Praze Pepa Polášek fotil se začínající herečkou Lenkou Terpákovou. Ta se objevila například v reklamě na fernet s Ivanem Trojanem, menší role měla v seriálu Ošklivka Katka nebo První krok. Měla by se objevit i v připravovaném filmu Sametový let a nebo Svobodný zednář Giacomo Casanova.

„Fotili jsme v Národním muzeu, na Hlavním nádraží a na dalších místech. Už jsou z toho hotové i grafiky invekto,“ prozradil Pepa Polášek.
Nyní přemýšlí o své jubilejní dvousté grafice invekto. „Na ni bych chtěl někoho známého. Nabídl jsem to herečce a moderátorce Martě Ondráčkové, uvádí Snídani s Novou. Ta se nyní rozmýšlí,“ řekl Polášek.

Své práce Polášek zveřejňuje na vybraných fotografických stránkách na internetu. Také chystá výstavu, která má proběhnout v lednu v brutálském divadle.