Zdeněk Hrbolka vystudoval průmyslovou školu textilní v Brně a v roce 1948 se přistěhoval do Krnova, kde nastoupil do firmy Pega. S Krnovem a touto firmou jej pojil celý život a tak se i po vojně do válkou poničeného města vrátil. Stejně jako každý mladý člověk žijící v té době v Krnově chodil na tancovačky, které se konaly v hospůdce pod cvilínským kostelem. V Krnově si našel svoji celoživotní partnerku s níž má tři děti. Z města se načas odstěhoval, protože patnáct let zastával funkci ředitele pobočky závodu Pega ve Vrbně pod Pradědem.

„Zažil jsme válku a právě z toho důvodu jsem veřejně nesouhlasil se vpádem Sovětských vojsk do naší vlasti. Proto jsem po osmašedesátém nemohl být dále ředitelem pobočky ve Vrbně a vrátil jsem se s rodinou do Krnova,“ říká Zdeněk Hrbolka.

I v důchodu se nebojí tento Krnovák aktivně žít. Po smrti své milované ženy předává lásku rodině a dál se věnuje oblíbenému cestování. Rád se prochází také opraveným Krnovem. „Krnovské textilnictví je již téměř mrtvé. Ale jinak celé město vzkvétá. Projít se opraveným náměstím po krásné dlažbě byl před pár desítkami let jen sen. Jsem rád, že se městu takto daří,“ pokračuje Zdeněk Hrbolka. S

vé osmdesátiny slavil hned na třikrát. Poslední oslavu mu připravil syn se snachou v hotelu Cvilín, protože do těchto míst se jako mladý chodil bavit.

„Dnes je to tam všechno krásné a opravené. Oslava byla moc pěkná a to větší bylo překvapení, když mi snacha řekla, že je v hotelu také její pěvecký idol Peter Dvorský. Odvážili jsme se tohoto světoznámého umělce oslovit a poprosit o společnou fotografii. Vůbec se tomu nebránil a krásně jsme si popovídali a navzájem si pogratulovali, protože on své narozeniny slaví dva dny po těch mých. Musím říci, že osobní setkání ve mě zanechalo hluboký dojem, pan Dvorský je to opravdový profesionál a na tyto narozeniny také díky tomuto setkání nikdy nezapomenu,“ dodal Zdeněk Hrbolka.