„Chceme dát prostor nejen mladým a začínajícím ochotnickým hercům, kteří nemají kde uplatnit svůj talent a schopnosti, ale i starším kolegům, kteří zatím nenašli odvahu vstoupit na prkna, která znamenají svět a rádi by si zkusili divadlo zahrát,“ uvedl Jiří Konečný z Pradivadla.

Ve hře se představí známé osobnosti města Rýmařova, například členové Chrámového sboru Petra Wolfa, mistr světa v ovládání biče Láďa Šín, lidé různých profesí, kterým divadlo učarovalo – učitelé, novinář, starosta, lesník, strojní inspektor, prodavačka, rehabilitační sestra, advokát, strojník, automechanik, studenti a žáci gymnázia a základní umělecké školy. Divadelní spolek Pradivadlo působí v rýmařovském Středisku volného času od 1. září letošního roku.

„V naší dramaturgii se budou objevovat zajímavé hry, které v dnešní době mají co říci divákům, vyhýbat se pochopitelně nebudeme ani komediím, protože si myslíme, že smutku je kolem nás dost a člověk si má v divadle odpočinout a také se pobavit a přijít na jiné myšlenky,“ doplnil Jiří Konečný z Pradivadla.