S Jiřím Fixlem se seznámily děti z Vrbna pod Pradědem před pěti lety, když za nimi přijel besedovat. „Výstava k nám připutovala z Rýmařova a po ukončení ji přesunují do Krnova. Jde o ilustrátora dětských knih, tomu odpovídají i jeho pěkné obrázky, na které se ještě pár dnů můžete zajít podívat," řekla Hana Janků, ředitelka Střechy.

Jiří Fixl se věnuje též grafikám, výstava ukazuje průřez jeho tvorbou od počátku do současnosti. „Je zároveň autorem dekretu, který používáme ve vrbenské knihovně při pasování na čtenáře, jak se přesvědčíte na jednom z výstavních panelů," ukazovala Hana Janků.

A není to to jediné, co je možné na stávající výstavě ve Střeše obdivovat. Sbírku ubrousků představuje vrbenská sběratelka Monika Ševčíková.

„Autorka výstavy nalezla v garáži svou sbírku papírových ubrousků z dětských let a rozhodla se o tu krásu podělit s veřejností," sdělila Janků. Sběratelka Ševčíková představuje nejlepší kousky své sbírky.

Výstavka zahrnuje nejen ubrousky, které pochází z České republiky. Většina pochází ze zahraničí. Za zmínku stojí padesát let starý ubrousek z daleké Sýrie, autorka si nejvíce cení historických pavučinkových ubrousků, které dnes již nikdo nevyrábí.