Výstava ve městě probíhá jako součást Krnovských hudebních slavností 2008 jejichž součástí měl být i zpěvákem přeložený koncert. Za více než měsíc přišlo do budovy krnovského muzea na Revoluční ulici několik set návštěvníků.

Jednu část z nich tvoří fanoušci Karla Gotta. „Výstava je skutečně pěkná. Byla jsem překvapena, jak jsou obrazy dobře zpracované. Doporučila jsem návštěvu muzea i známým a oni mají podobný názor. Souběžně s výstavou probíhá i prodej zboží z Gottlandu. O tom moc fanoušků Karla Gotta neví,“ řekla Věra Dorociaková, která si nenechá ujít koncert zpěváka v Městském divadle Krnov, přesunutý na neděli 12. října.

Druhou částí návštěvníků jsou lidé, kteří se pohybují v oblasti výtvarného umění a dokáží obrazy ohodnotit po umělecké stránce. „Karel Gott jistě nikdy nedosáhne na poli výtvarného umění věhlasu Rembranta či Josefa Lady. Rozhodně jsou jeho obrazy zajímavé. A vzhledem k tomu, že jako zpěvák nemá příliš mnoho volného času jsou i vzácné. Na obrazech je dle mého názoru trošičku navíc nádech narcismu. Na druhou stranu musím zpěvákovi pochválit pečlivost. Zpěvákovy obrazy jsou rozhodně zajímavé a stojí za shlédnutí,“ sdělil Jaroslav Hrubý, výtvarník.

Poslední skupinou jsou lidé, kteří nerozumí výtvarnému umění, ale nejsou ani věrnými fanoušky Karla Gotta. Do muzea je láká zvědavost, jak může známý zpěvák malovat. „Karla Gotta si poslechnu maximálně v rádiu. Na druhou stranu jsem chtěla vidět, jak umí malovat. O jeho obrazech jsem slyšela. Obrazy vypadají jako od skutečného malíře. Jestli jsou dobré posoudit nedokážu.Mězaujaly,“ konstatovala Jana Dušková, návštěvnice muzea.

Výstava obrazů potrvá až do konce měsíce října.