Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová kniha fotografií Jindřicha Štreita „Kde domov můj“ je vlastně krabice

Výjimečná kniha – tak hovoří o nově vydaných fotografiích Jindřicha Štreita všichni, kdo už jeho „Kde domov můj" viděli.

1.10.2016
SDÍLEJ:

Slavnostní křest knihy „Kde domov můj“ na Sovinci.Foto: Vladimír Meletzký

Tématem fotografa, který se zabývá mapováním života na venkově a sociálními problémy, je tentokrát bezdomovectví. A vydání „knihy" s tímto tématem koresponduje. Jde v podstatě o krabici z tvrdé lepenky, převázanou provázkem, což jsou věci, které lidé bez domova potřebují ke svému životu.

Uvnitř pak jsou pak volně naskládány jednotlivé fotografie, které najdete ještě jednou v menších rozměrech pohromadě na velké papírové plachtě.

Vydání knihy předcházelo několik výstav v různých městech, Jindřich Štreit na tomto projektu pracoval čtyři roky. Slavnostní křest knihy – krabice proběhl na nádvoří hradu Sovinec, v jehož sousedství fotograf se svou ženou Agnes bydlí, první zářijovou sobotu.

Prezentace a křtu knihy se zúčastnily desítky hostů. Mnozí přijeli ze vzdálených míst České republiky, manželé Štreitovi pozvali ale také své sousedy – obyvatele Sovince – s nimiž zde sdílejí každodenní život, a nechyběli ani zástupci Armády spásy. S jejich terénními pracovníky totiž vyrážel Jindřich Štreit za lidmi bez domova.

Štreitovu výstavu zahájil ministr kultury

Letošní jubilant Jindřich Štreit slaví své sedmdesátiny také v Praze. Galerie U Kunštátů v Řetězové ulici hostí v těchto dnech výstavu fotografií s názvem V prostoru humanity. Výstavu zahájil v sobotu 17. září ministr kultury České republiky Daniel Herman.

Výstava bude v Praze otevřena do konce měsíce října.

Galerie U Kunštátů je umístěna v prostoru bývalého románského paláce z poloviny 12. století v samém centru Prahy a za svůj cíl si dala prezentovat kvalitní současné umění, umění začínajících umělců a podporovat nové a neobyčejné projekty.

Gabriela Mathiasová

Autor: Redakce

1.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na vrcholu hory Kazbegi v Gruzii. Adam Matějka úplně vpravo.

Adam Matějka: To, jestli horu zdoláte, záleží taky na tom, jak se cítíte

Jiří Doleček vydal knihu Popraviště aneb zpověď volyňského Čecha. Narodil se na Ukrajině, ve svých čtrnácti letech dal sbohem Sovětskému svazu a od roku 1947 už byl studentem krnovského gymnázia.

Zámek Linhartovy právě nabízí výstavu na téma volyňských Čechů

Řezbář se chystá na antické bohy

Zeus, Poseidon a další postavy antických bájí najdou své místo v galerii proslavené betlémem.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Myslivecká mše s ukázkou pasování

K velmi působivým mysliveckým zvykům a tradicím patří Svatohubertské mše. Díky nim se veřejnost může seznámit i s některými starodávnými mysliveckými rituály.

Měření škodlivost neprokázalo. Zápachu asfaltu se Krnov nezbaví

Poškozuje provozovna, kde se roztápí asfalt, ovzduší v Krnově? Ze dvou měření čistoty ovzduší vyplývá, že ne. Lidé bojující proti asfaltovně ale měření zpochybňují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení