Víkendová nabídka na Sovinci je ještě pestřejší. Na programu jsou sokolnické, lesnické i včelařské slavnosti, ale i výcvik dravých ptáků. V sobotu 30. července od 18 do 22.30 proběhne večerní koncert hudební skupiny Rabussa. V průběhu večera zazní skladby z programů Renesanční trh a Potulný trubadúr, které se budou střídat se šermířskými a divadelními vstupy.

Zlatý hřeb večera obstará v sobotu šermířský hororový příběh Bartolomějská noc. Mezi účinkujícími se objeví skupina historických scén a gotická katovna Taurus z Tuřan u Brna. Taurus humorně zpracovává šermířské příběhy, u kterých se pobaví jak děti, tak dospělí. Oblíbená je zejména scénka Igor to zařídí, která je předlohou šermířsko-divadelního představení, které bude mít 30. července na hradě premiéru.

Chybět nebude kejklíř Tomáš Křupala, čtvrtý nejúspěšnější účinkující, který kdy na Sovinci vystupoval. Oblíbené vystoupení Rád vstupuji do… odehraje na chůdách. Loutkové divadlo Ls Bodi z Jaroměře se blýskne premiérou pohádky Perníková chaloupka a loutkářskou klasikou Začarovaný les, zahranou s velkým nadhledem a tak trochu parodicky.

Skupina historického šermu Valmont je zaměřena především na rekonstrukce skutečně podložených historických událostí třicetileté války. Valmont patří mezi pět návštěvnicky nejoblíbenějších šermířských skupin, které kdy na Sovinci účinkovaly.

Doprovodný program obstará pohádková Babička a Špinavci.

Hrad je po oba víkendové dny otevřen od 9 do 18 hodin. Rodinám se vyplatí hromadné vstupné ve výši dvou set devadesáti korun. Dospělého návštěvníka jako jednotlivce vyjde vstup na sto korun. Akci pořádá Muzeum v Bruntále ve spolupráci se sdružením Dědictví.