Pozvánka z Ameriky

Do Kalifornie do města Thousand Oaks nedaleko Los Angeles pozval muzikanty Richard Reines, manažer v hudebním průmyslu v Americe a v Evropě, pomáhá také nezávislým hudebníkům v kariéře.

Dostala se mu do rukou nahrávka Štěpána Jelena, která jej zaujala a po několikaměsíční komunikaci přes facebook a skype se muzikanti z Donaha domluvili na dvoutýdenní pobyt přímo u Richarda v jeho domě. Pozval původně celou kapelu, ale nakonec jeli jen bratři Matěj a Štěpán, už kvůli tomu, že šlo hlavně o skládání songů.

Richard Reines domluvil pět takzvaných songwriterů, tedy muzikantů, co tvoří písničky populárního žánru, skládají, píší texty, melodie a akordy.

Domů si vezli pět songů

Matěj a Štěpán nakoukli pod pokličku jejich tvoření a zkoušeli, jak se to dělá jinde.

Domů se vraceli nejen s novými zkušenostmi, přivezli si nejen pět rozpracovaných songů, které by rádi nahráli v češtině i angličtině, ale také spoustu rad a informací. Pokud vše půjde dobře, spolupráce s Richardem Reinesem bude pokračovat.

Donaha (dříve On The Way) je studentská pop-punková kapela muzikantů z Bruntálu a Nové Pláně. Založena bratry Jelenovými v roce 2011, v současném složení hraje od roku 2012. Složení: Matěj Jelen (zpěv, kytara, autor hudby a textu), Marek Pešl (baskytara, zpěv), Pepa Sedlák (kytara, zpěv), Štěpán Jelen (bicí, zpěv, spoluautor hudby).