Není snad nikdo, kdo by neznal stejnojmenný televizní seriál, prazdroj českého sitcomu. Režisér Hartl projevil téměř sebevražednou odvahu, když si toto kultovní televizní dílo dovolil převést pro plátna kin. A podobně je tomu i u herců, kteří přijali ve filmu stěžejní role s vědomím, že jejich výkony budou diváky i kritiky srovnávány se seriálem, který se stal českou klasikou.

Jednu z hlavních rolí vytvořila také krnovská rodačka, absolventka JAMU, herečka Monika Zoubková. Před filmovou kamerou samozřejmě nestála poprvé, ale zkušenosti dosud má hlavně s tvorbou televizní. V současné době ji můžete vidět na obrazovkách například jako doktorku Valšíkovou v Ordinaci v růžové zahradě. Do vysílaní jsou připraveny také nové díly Zdivočelé země, kde si zahrála sestřičku. Role Zoubkové v Takové normální rodince je však zatím její největší herecký počin na filmovém plátně. Právě ona a Jiří Mádl jsou v postavách Kačenky a Zdeňka hlavními původci různých peripetií v lehce šílené rodině Hanákových.

Kritika i diváci ještě před premiérovým uvedením velmi nemilosrdně srovnávali film s televizním seriálem, stejně tak budou srovnávat výkon Moniky Zoubkové s Danielou Kolářovou, která si Kačenku zahrála v televizi. Každá z nich je jiná osobnost, a má odlišný herecký projev. Monika Zoubková se určitě za svůj výkon stydět nemusí. Náročné natáčení absolvovala i s miminkem, které loni v létě pokřtila v krnovském kostele.

Monika Zoubková se narodila v roce 1976 v Krnově v rodině známých lékařů, v roce 1999 ukončila na brněnské JAMU činoherní herectví. Zahrála si v divadlech Kašpar, Rokoko, Valmet, Na prádle, Studiu Dva a jiných. Mimo televizních a filmových rolích účinkovala i v reklamě. Na počátku dubna usedla i odvážně do křesla v pořadu Uvolněte se, prosím, aby čelila obávanému Janu Krausovi.

Dita Voznicová