Skladbu Poušť stínů z připravovaného velkého alba představili v Bruntále hudebníci z uskupení Maraton. „Deska se bude od předchozích počinů lišit. Nechte se překvapit, název ještě neprozradím“ napínal diváky manažer skupiny Jirka Přijal.

Kulturním střediskem burácel starý dobrý rock, a Maraton potěšil srdce všech bruntálských skalních fanoušků. Muzikanti zahráli průřez rockovou převzanou i vlastní tvorbou. Posluchači mohli tancovat například na staré dobré písně Zelená, Vzpomínky zůstanou nebo Zklamaná a z posledního alba Všechno se smí, Bláznivá či Špatnej den.

Začátkem října se chystají hudebníci do studia, kde dotočí poslední věci pro nové album. „Hotovo by mělo být do konce roku,“ uvedl Jirka Přijal. Maraton si potrpí na preciznost zvuku. „Investujeme do nástrojů i techniky. Na zkvalitnění aparatury klademe důraz,“ řekl Jiří Přijal.

Kapela hraje ve složení Mirek Továrek - zpěv, Michal Kozelek - kytara, vocal, Tomáš Kozelek - kytara, Dalibor Navrátil - bass,vocal, Laďa Polák - klávesy, Martin Dobeš - bicí. Nedílnou součástí týmu jsou zmíněný manažer Jiří Přijal a zvukař Marek Kozelek. Na zkouškách se muzikanti z Maratonu scházejí každý týden.

Po bruntálském koncertu vyráží Maraton do studentského klubu Green, koleje J. A. Komenského v Brně. Následují vystoupení 13. října v Paláci Silesia v Krnově na Mikulášské ulici, 10. listopadu v Brumovicích, 17. listopadu v Moravskoslezském Kočově a 24. listopadu v Razové.