Na co se můžeme těšit? „Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Květa a Růžena pracují ve stejné mateřské školce, Míra a Radim jsou inženýry ve stejném výrobním podniku.

Proto není divu, že se jako každý rok chystají společně oslavit Silvestra. Alkohol teče proudem, a tak vtipkování žen o tom, jak jsou muži neschopní, negalantní, líní a jak se s nimi nedá žít, a také stesky mužů o tom, že ženy se nedají pochopit, vyústí ve furiantskou sázku, která vede k neobvyklé výměně manželů," nastiňuje průběh večera text divadelního programu.

Hru napsal a zrežíroval Jakub Zindulka. V rolích manželů Juklových uvidíme Danu Homolkovou a Daniela Rouse, v rolích druhého manželského páru Michaelu Badinkovou a Martina Krause.

Danu Homolkovou známe například z filmů Mravenci nesou smrt, Playgirls, Watterloo po česku či Bestiář. Daniel Rous má trvalejší zázemí v Divadle Na Fidlovačce, na kontě má ale také řadu televizních seriálů (Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl…). Věnuje se také dabingu.

Michaela Badinková je herečkou Divadla Na Fidlovačce. Role ve filmu Jak básníci neztrácejí naději byla výrazným obratem v její umělecké kariéře. V televizním seriálu Ulice ztvárňuje učitelku Drápalovou. V Ulici hraje také Martin Kraus, kterého známe také z dalších filmů a seriálů (Vyprávěj, Cesty domů, Ach, ty vraždy!, Svatby v Benátkách…).

Gabriela Mathiasová, Dalibor Otáhal