První ročník této zajímavé výtvarné akce vyhlásilo a zorganizovalo Informační centrum dětí a mládeže. „V průběhu podzimu děti ze školek, škol a družin v celém mikroregionu Krnovsko vytvářely výtvarné práce na formátu A4, které byly rozděleny do čtyř kategorií. Všechny byly vystaveny v Hypernově a hodnoceny odbornou porotou. Mimo ceny poroty mohli malí výtvarníci získat i další trofeje. Cenu Hypernovy a Cenu veřejnosti,“ vysvětlil Libor Novák z Domu neziskových organizací D.N.O.

Hlavním organizátorem akce bylo Informační centrum pro mládež, které je součástí D.N.O. Dát svůj hlas v Ceně veřejnosti mohl každý formou hlasovacích lístků vložených do připraveného boxu kdykoliv při návštěvě supermarketu. Do prvního ročníku Podzimního malování aneb co dokáže vytvořit ruka dítěte se sešlo 138 výtvarných děl ve čtyřech kategoriích.

Největší konkurence byla v první kategorii Mateřské školy. Porota vyhodnotila na 1. místě obrázek, který vytvořila Nela Jana Pavelková (MŠ K. Čapka), na 2. místě skončila Anna Zouharová (MŠ nám. Míru) a na 3. místě Kateřina Petrová (MŠ Mikulášská).

Vítězem druhé kategorie je Vojtěch Podgorski z Dětského domova Lichnov a ve třetí kategorii se nejlépe umístila Denisa Švancarová, rovněž z DD Lichnov. Poslední kategorií s výrazným náskokem vyhrála Barbora Kosorová za Základní školy Zátor. Cenu odborné poroty napříč kategoriemi si odnáší Nela Jana Pavelková za překrásné výtvarné dílko.

V průběhu výstavy v prostorách Hypernovy návštěvnici hlasovali a udělili tak Kateřině Petrové Cenu veřejnosti a Cenu Hypernova Krnov. „Výstavu zhlédlo nejméně 65 tisíc platících zákazníků obchodního domu Hypernova, a některé odhady hovoří až o 100 tisících návštěvnících,“ dodal Novák.