Pátý ročník minifestu Rock na Linhartovském zámku bude mít oproti loňskému roku mnohem komornější ráz. Alchemy ale letos nebudou jediným důvodem, proč se do Linhartov přijet podívat. Můžeme se těšit také na opavskou akustickou partu 4Suzan hrající hudbu Zuzany Navarové a jejích kapel Nerez a Koa a na exhibici afrického tance Tahuba Andrey Daněčkové.

Kapelu Alchemy zřejmě netřeba na Krnovsku sáhodlouze představovat. Působí zde už od roku 2001, a ačkoliv se její složení již několikrát měnilo, vysoká instrumentální vyspělost muzikantů zůstává. Svou hudbu kapela označuje nejčastěji jako progressive-rock.

Hudba Alchemy má mnoho tváří od zamyšlených, melancholických hudebních ploch až po dříve metalové, dnes spíš rockové songy. Kapela má díky svému složení a aranžím svůj charakteristický zvuk, který v českých hudebních vodách příliš často neuslyšíte.

Co se týká dalšího účastníka minifestu, 4Suzan, tato kapela již není tak známá. Proč? Jednoduše proto, že jde pouze o příležitostný projekt několika hudebních nadšenců a vlastně se ani nejedná o kapelu v pravém slova smyslu. Frontmankou kapely je zpěvačka a houslistka Liba Černá, zpívat bude René Smolka a na kytaru a klavír bude hrát Jan Košulič. Ten celou akci vymyslel, pořádá a hraje taktéž se skupinou Alchemy. Lákadlem pro diváky jistě bude i exhibice afrického tance, který bude chytře zařazen v prostojích, kdy se budou kapely chystat či ladit nástroje.

Rockový minifest se koná v sobotu na zámku v Linhartovech od 18 hodin. Báječná je i cena vstupenek. Ty můžeme v předprodeji pořídit za pouhých padesát korun a na místě budou jen o deset korun dražší. Předprodej probíhá buď přímo na zámku v Linhartovech, nebo v krnovském informační centru.

-záv-