Lenka Klofáčová Pavézková vystavuje u svých rodičů v karlovické galerii voskové batiky, obrazy malované acrylam a kolorované kresby. Do regálku přivezla malované dětské trička, hrnečky a různé drobnosti pro potěšení. Výtvarník, designer a provozovatel galerie Luděk Pavézka přivezl několik reliéfů ze dřeva a kolorovaných překlížek a také originální tužkové kresby. Galerie funguje v Karlovicích osmým rokem.

První letošní vernisáž proběhne v sobotu 15. ledna. Obrazy, kresbami a dřevěnými reliéfy se představí Ladislav Steininger, krnovský výtvarník a pedagog, držitel prestižního ocení Krnovský Neptun 2009, které uděluje město Krnov nejvýraznější osobnosti v kultuře. Ladislav Steininger je členem známého Volného sdružení výtvarníků Krnova, které si říká A13. Výstava potrvá do 4. března.

„Druhá výstava je naplánována na sobotu 4. března a potrvá do 20. května. Bude vystavovat Vlastimil Mahdal z Uherského Brodu olejomalby a kombinované techniky. Jeho témata, které ztvárňuje jsou plné fantazie, přeměněn reálného na fantaskní, pohledy do jiných světů kosmu nebo světa techniky,“ řekl galerista Luděk Pavézka. Třetí výstava zahajuje 21. května a končí 8.července. Vystavuje Květoslava Wranová Koubová z Ostravy. Tvoří převážně technikou barevných pastelů. Její náměty jsou inspirovány krajinami duše a neskutečna.

Čtvrtá výstava začíná 9. července a končí 9. září. Z Bzence přijede akademická sochařka a keramička Karolína Šimčíková. Prostor galerie oživí velkorozměrové oleje na plátně zářící barvami s náměty všedního života, keramické sochy.

Pátá výstava začíná 10. září a trvá do 11. listopadu. Vystavovat se chystá Miriam Štěpánová , která již u nás také vystavovala v roce 2004. Tentokrát si přizvala kamaráda Aleše Poláčka, který s ní má společné náměty. Autoři přijedou z malebné vesničky Dobřeň na Kokořínsku. Přivezou veselé i vážné obrázky, netradiční šperky, drobnosti ze dřeva, kovu i textilu.

Šestá předvánoční výstava potrvá od 12. listopadu a končí 13. ledna. Vystavovat bude Lucie Staňková z Hradce Králové. Přiveze olejomalby, je známá malbou na hedvábí a tapisériemi.