Na každodenní setmění čekali četní příznivci filmových trháků v krnovském kině Mír. Setmění však nešlo zařídit pouhým vypnutím vypínače v sále, jelikož se jednalo o promítání nočního letního kina. Od 31. července se tak každý večer plnily lavičky venkovního kina milovníky filmových lahůdek.

Průměrná návštěvnost se pohybovala okolo čtyřiceti návštěvníků na představení. Při prvním promítání si diváci mohli přijít na oblíbené pancéřové hrdiny filmu Transformers: Pomsta poražených, při němž se pomyslný sál zaplnil téměř k prasknutí, jelikož se jednalo o premiéru vysílanou dříve než v kamenném kině. Tradice letního kina v Krnově se táhne bezmála až od roku 1998.

„V tomto roce jsme začali. Avšak postupem času diváci stále častěji upřednostňovali kamenné kino a tak jsme v roce 1998 muselo letní promítání ukončit,“ prozradil vedoucí kina Pavel Tomešek a pokračoval: „Změna však přišla před zhruba třemi lety, kdy se lidé stále častěji ptali, kdy se venkovní kino opět rozjede, a tak jsme začali opět s nadšením promítat, a to také díky solidaritě pedagogické školy, která nám pronajala nádvoří zdejšího internátu. V nedávných letech se totiž promítalo v areálu krnovského zámečku. Z mnoha důvodů to v dnešní době již nejde.“

Kino se přesunulo do Vrbna pod Pradědem

Mezi letošními filmy se představily takové hity jako: Líbáš jako Bůh, Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů, Hannah Montana, Milionář z chatrče, Terminátor Salvation, Star Trek či český horor T.M.A, který se stal zároveň i posledním promítaným filmem a vytvořil atmosféru opravdu originální.

Nyní se kinaři i s celým letním kinem přesunuli do Vrbna pod Pradědem, kde tradice letního kina trvá bezmála již deset let. Dá se tedy očekávat, že tamní populace projeví o promítání letního kina velký zájem. Alespoń v minulosti tomu tak bylo.

Letošní program kočovného biografu se zastavil také v Zátoru, kde si jeho existenci místní obyvatelé rovněž pochvalovali.