VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnovský Vánoční jarmark se ponese v duchu tradic

Krnov - Cinkání zvonečku pro štěstí se bude rozléhat centrem Krnova od čtvrtka 4. do soboty 6. prosince. Bude znamením, že se na Hlavním náměstí koná tradiční Vánoční jarmark. Jako vždy přinese stánky s vánočním zbožím, ukázky zvyků a tradic, unikátní vyřezávaný česko-polský betlém, živý betlém, Ježíškovu poštu a bohatý doprovodný program.

1.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Letos bude kratší

„Letošní jarmark je kratší o dva dny, než v loňském roce. Důvod je finanční. Po mnoha letech, kdy byl jarmark spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj, ho financujeme jen z rozpočtu města.

A kratší je i program, který nepotrvá denně dlouho do večera, ale bude končit v 19 hodin. Přistoupili jsme k tomu po loňské zkušenosti, kdy večerní programy občané nevyhledávali a náměstí bylo poloprázdné," uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Pavlína Říhová.

Vánoční strom a ohňostroj

Na každý den pořadatelé jarmarku, město Krnov a Městské informační a kulturní středisko Krnov, připravili speciální odpolední program.

Ve čtvrtek to bude v 17.00 hodin rozsvícení vánočního stromu, které doprovodí ohňostroj, a koncert sólistky Slezského divadla v Opavě Terezy Kavecké a jejích hostů, jenž bude následovat.

Čertování s Méďou

V předvečer Mikuláše, v pátek 5. prosince, se o zábavu dětem postará Středisko volného času Méďa a jeho Čertování.

„Návštěvníci budou moci zhlédnout pohádku o čertovi Bertíkovi, kterému se v pekle moc nelíbí. Prožijí s ním čertovskou a andělskou školu, v níž budou plnit spoustu úkolů a také zjistí, jak to v pekle a v nebi chodí," prozradila Veronika Chodurová ze SVČ Méďa.

Čertovský program, který potrvá od 15.30 do 17.30 hodin, ukončí příjezd Mikuláše v kočáru taženém koňmi.

Přiletí obří anděl

Vánoční lahůdka pak čeká na návštěvníky jarmarku v sobotu 6. prosince v 17.00 hodin, kdy na náměstí slétne třináctimetrový anděl. Nejvyšší anděl ze všech, kteří kdy sestoupili na zem mezi smrtelníky, umí tančit, mluvit, sypat sníh nebo tleskat a má v rukávech i další překvapení.

Performanci divadla Kvelb s názvem Naděje Zrození bude od 16 hodin předcházet společný koncert finalistky prvního ročníku Česko Slovenské SuperStar Markéty Konvičkové a mladé ostravské zpěvačky Elišky Mrázkové, která vystupuje pod uměleckým jménem Elis.

Kromě tohoto speciálního programu budou po celou dobu trvání jarmarku na pódiu vystupovat soubory SVČ Méďa, ZUŠ Krnov, ZUŠ s.r.o Krnov, Ženský pěvecký sbor, country skupina Wagon, děti z mateřských škol a další.

Program

Hlavní náměstí

4. až 6. prosince 2014
Stánky s vánočním zbožím, ukázky zvyků a tradic, unikátní vyřezávaný česko-polský betlém s osmadvaceti postavami v životní velikosti, Ježíškova pošta. V kulturním programu vystoupí soubory ze SVČ Méďa, ZUŠ Krnov, ZUŠ s.r.o Krnov, Ženský pěvecký sbor, country skupina Wagon, děti z krnovských mateřských škol a mnoho dalších. Na každý den speciální odpolední program.

4. prosince (13 až 19 hodin)
17 hodin: Slavnostní rozsvícení vánočního stromu
17.15 hodin: Vánoční vzpomínky a nálada – koncert sólistů Slezského divadla v Opavě

5. prosince (10 až 19 hodin)
15.30 hodin: Čertování – pohádka o čertovi Bertíkovi, kterému se v pekle moc nelíbí. Děti s Bertíkem navštíví čertovskou a andělskou školu, v níž budou plnit spoustu úkolů a také zjistí, jak to v pekle a v nebi chodí. Pořádá SVČ Méďa Krnov.
17.30 hodin: Setkání s Mikulášem, který na náměstí přijede v kočáře taženém koňmi.

6. prosince (9 až 19 hodin)
15 hodin: Soutěžní blok pro nejmenší.
16 hodin: Koncert Markéty Konvičkové a Elis.
17 hodin: Naděje zrození – performance divadla Kvelb, třináctimetrová loutka anděla, která tančí, zdraví lidi, mává křídly a přeje vše dobré.

Městské muzeum, Flemmichova vila , Hlubčická ul.

26. listopadu až 7. prosince
ADVENTNÍ VĚNCE – prodejní výstava adventních věnců a vánočních dekorací. Otevřeno denně od 8 hodin do 18 hodin.

10. prosince až 4. ledna
LIDOVÉ VÁNOCE – interaktivní výstava o Vánocích a vánočních zvycích. Výstavní prostory otevřeny denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin.

Evangelický kostel, Husovo nám.

Neděle 7. prosince, 16 hodin
II. ADVENTNÍ KONCERT – Tensing Krnov Gospel Night 2014 s tématem Zbavme srdce ledu. Výtěžek určen pro MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie Krnov. Prodejní výstava výrobků lidí se zdravotním postižením ze střediska Slezské diakonie Benjamín. Benefiční vstupné padesát korun.

Neděle 14. prosince, 16 hodin
III. ADVENTNÍ KONCERT – J. Maláč (varhany), Ženský pěvecký sbor Krnov a dětský pěvecký sbor Sluníčko při ZŠ Janáčkovo nám. pod vedením J. Hlaviznové. Výtěžek určen pro Charitu Krnov. Prodejní výstava výrobků lidí se zdravotním postižením z Harmonie Krnov. Benefiční vstupné padesát korun.

Městské divadlo, Mikulášská 21

2. prosince, 8.30 a 10 hodin
HVĚZDIČKA BETLÉMSKÁ – pořad herečky a zpěvačky Michaely Novozámské pro děti z MŠ a ZŠ.

21. prosince, 17 hodin
VÁNOČNÍ KONCERT – Dechový orchestr mladých Krnov ze ZUŠ Krnov. Koledy, klasika, filmová hudba, lidovky, pochody. Dirigenti Luděk Tlach a Jan Procházka, průvodní slovo Lada Soukupová.

Koncertní síň svatého Ducha

2. prosince, 17 hodin
VÁNOČNÍ ZASTAVENÍ – vystoupí cimbálovka Cvilíňa ze ZUŠ Krnov. Pořádá Aktiv pro občanské záležitosti města Krnova. Vstup je zdarma. Koncert doplní malé občerstvení s ochutnávkou vánočního cukroví.

4. prosince, 18 hodin
MIKULÁŠSKÝ KONCERT – účinkují žáci ZUŠ Krnov.

10. prosince, 19 hodin
ADVENTNÍ KONCERT – Martin Jakubíček (varhany), vokálně-experimentální soubor Affeto. Duchovní hudba.

12. prosince, 18 hodin
VÁNOCE S ONDRÁŠKEM – vystoupí jeden z nejlepších českých dětských sborů.

16. prosince, 17 hodin
VÁNOČNÍ ZASTAVENÍ S ARS VOCE – vystoupí dívčí pěvecký sbor Ars Voce ze SPgŠ a SZŠ Krnov a jeho hosté.

17. prosince, 17 hodin
BETLÉMSKÉ ZASTAVENÍ ANEB VÁNOČNĚNÍ – koncert žáků ZUŠ s.r.o. Krnov.

18. prosince, 18 hodin
ADVENTNÍ KONCERT – vystoupí SAH (soubor alternativní hudby) při ZŠ Janáčkovo nám.

21. prosince, 17 hodin
KOUZLO VÁNOC – muzicírování cimbálových muzik Cvilíňa a Krnovská cimbálová muzika. Koledy a vánoční písně.

Autor: František Kuba

1.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SO Bruntál, mladší dorost

Deník nám fandí: dorosty a muži SO Bruntál

Trojice zpěvaček, které stojí za to slyšet a vidět na Akustických Vánocích ve Vrbně pod Pradědem.

Akustické Vánoce lákají do Vrbna

Ženský komorní sbor Puellae Cantantes se připravuje na sváteční koncerty

Ženský komorní sbor Puellae Cantantes z Bruntálu má za sebou velmi úspěšnou sezonu.

Premiéra sboru Labyrinth

Dětský pěvecký sbor Labyrinth ze Základní školy Třemešná čeká 19. prosince premiérové vystoupení.

Vánoce na zámku v Bruntále

Advent v Bruntále každoročně ozvláštňuje vánoční jarmark na zámku.

Písničkář Pokáč zahraje v Krnově v klubu Kofola

Písničkář Pokáč patří mezi nejtalentovanější mladé textaře současnosti. Má za sebou úspěšnou spolupráci s mnoha interprety, například mapsal řadu textům pro svého kolegu Voxela. Získal si posluchače inteligentním humorem a tím, jak si umí pohrávat s češtinou.  

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT