V posledních pěti letech si zde zahrálo několik špičkových českých kapel i světových legend. „Pro mě byl důležitý moment, když jsme si tehdy před dvaceti lety vyzvedli klíče od zrušeného kina a šli jsme se poprvé podívat dovnitř. Bylo to v hrozném stavu, ale byli jsme mladí a plní nadšení. Dali jsme se dohromady s kamarády a fanoušky našich tehdejších kapel a svépomocí jsme to všichni začali dávat dohromady,“ zavzpomínal na založení krnovského klubu Jiří Brouk Strnad.

Uplynulý víkend byl nostalgickým návratem do těchto počátků klubu, kdy sál teprve čekal na rekonstrukci a netrpěliví muzikanti už koncertovali v improvizovaných podmínkách na schodech výčepu. Éru koncertů na schodech provázela úžasná atmosféra, která stírala hranice mezi muzikanty a publikem. Klub se stal líhní, technickou základnou a domovskou scénou kapel, které si vzájemně půjčovaly muzikanty, aparaturu i publikum.

„Pro pamětníky, kteří zažili legendární koncerty na schodech, jsme v pátek připravili uzavřenou akci a v sobotu jsme pokračovali ve velkém sále. Nejvíc si vážím toho, že jsme některé kapely z té doby přemluvili ke comebacku,“ uvedl hlavní organizátor a provozovatel klubu Kofola Martin Hradečný.

Zdroj: Youtube

Radek Vráblík