Akce s názvem „Narozeniny v režii ZUŠ Krnov“ začíná v klubu Kofola v sobotu v 19 hodin.

„Příznivci jazzové hudby a dramatického umění se mohou těšit na oblíbené skladby, improvizované představení na motivy pohádky „O Jazz Julíkovi“ a mnoho dalšího. Bude to legendární a nebude se to opakovat dříve, než za dalších deset let,“ lákají organizátoři.

Literárně dramatický obor (LDO) i dixieland Jazzsle založila dlouholetá pedagožka a bývalá ředitelka umělecké školy Jiřina Fulneková. „O tom, že to byl správný krok, svědčí v případě dramaťáku několik stovek žáků, kteří, přestože se divadlu třeba profesionálně nevěnují, uplatňují získané komunikační dovednosti ve svých profesích.

V Jazzslích zase hrála řada nadšených a výborných žáků hudebního oboru, kteří dnes patří mezi muzikanty hrající srdcem. A co víc si může kantor přát?,“ usmívá se současná vyučující LDO Markéta Jurošková Bezručová.

„Nebýt však jednoho téměř kultovního divadelního představení LDO, kdoví, jak by to vůbec s dixielandem bylo. Na počátku stála dramatizace pohádky Ilji Hurníka Divné jméno, ve které se královský syn Julík toužil naučit hrát na všechny hudební nástroje. Představení se hrálo pod vedením Jiřiny Fulnekové.

Čas běžel a motiv oné pohádky se objevil v moderním hávu v příběhu O Jazz Julíkovi. A přišla otázka, kde vzít k představení jazzovou kapelu. Ukázalo se, že nejlepší je nějakou založit,“ vzpomíná Markéta Jurošková Bezručová. Přijďte si zavzpomínat i vy.