Ke Galerii Na schodech přibyla Literární kavárna a potřetí otevře už ve středu 8. prosince v 9 hodin.Oddělení pro dospělé čtenáře Městské knihovny Krnov nabízí nové rozptýlení pro všechny vnímavé a aktivní lidi. Své pomyslné dveře otevřela Literární kavárna, v níž si zájemci mohou popovídat o všem, nejen o literatuře.

„Kavárna odstartovala v říjnu v Týdnu knihoven. Rozhodli jsme se oslovit všechny, kdo mají čas a chuť pobýt v milé společnosti a nad šálkem kávy probrat vše, co souvisí nejen s literárním světem,“ vysvětlila knihovnice Radka Kaňoková. Prvních setkání se zúčastnily zejména aktivní seniorky z Klubu krnovských turistů. „Cílem naší kavárny je neformálním způsobem spojit lidi podobných zájmů, nabídnout inspiraci na trávení volného času. A jak naše zkušenosti ukazují, jedná se obohacení vzájemné,“ doplnila Kaňoková.

Kavárna zatím nabízí své služby jedenkrát měsíčně a pro svůj provoz využívá středeční dopoledne, kdy má knihovna pro veřejnost zavřeno. Není samozřejmě určena jen seniorům, ale také maminkám na mateřské dovolené, mladým lidem a všem, kteří mají ve středu dopoledne volno. Prostory jsou dostatečně velké, aby dovolily setkání více debatních skupin najednou.

„To, co si na našich setkáních ceníme je pohoda a dobrá nálada, která je nesporně nakažlivá,“ pochvalovala si Radka Kaňoková. Dveře Literární kavárny se tedy opět otevřou ve středu 8. prosince v 9 hodin, tentokrát v adventním duchu. Ti, kteří přijmou pozvání se mají možnost podělit o své osobní prožitky, každý návštěvník si může pro druhé připravit seznámení s knížkou, kterou má rád. A knihovna přidá mimo přátelského zázemí i malé hudební překvapení.

DITA VOZNICOVÁ