První místo v dlouhém seznamu adventních koncertů letos v Krnově patří Střední umělecké škole varhanářské. Své tradiční předvánoční vystoupení naplánovali tentokrát již na pátek 30. listopadu. Za dobrovolné vstupné si od 17.30 hodin můžete v Koncertní síni sv. Ducha vyslechnout skladby v podání studentů školy a jejích hostů. Hlavním nástrojem samozřejmě budou varhany.

Ke klaviatuře varhan postupně usednou Tomáš Fafílek, Pavel Barbořák, Jiří Kutálek, Stanislav Smoček a Tomáš Jeřábek. Dále vystoupí Karel Začal (dobro), Miroslav Calaba (zpěv), Petr Dlabala a Boris Mettler (klavír), pěvecký sbor z Prószkówa a sólistky Eliška Rollerová a Klára Kuzniková za doprovodu Jana Košuliče na klavír. Adventní koncert mladých varhanářů vždy patří k výjimečným zážitkům, protože celá dramaturgie i nastudování programu je pouze prací studentů. V letošním roce navíc škola slaví kulaté jubileum, patnáct let svého trvání.

Po čtyři adventní neděle pořádá krnovský sbor Českobratrské církve evangelické čtyři adventní koncerty. Jejich návštěvníci se mohou těšit nejen na zajímavé soubory i sólisty, ale také je může hřát pocit, že dobrovolným vstupným přispěli na sociální práci Slezské diskonii. Vybrané peníze budou použity na projekty na Krnovsku i na Bruntálsku, konkrétně bude výtěžek adventních koncertů určen na chráněné bydlení Archa.

V neděli 2. prosince se v evangelickém kostele od 17 hodin představí varnaník Stanislav Smoček, který nebude chybět ani na páteční akci Střední umělecké školy varhanářské v Koncertní síni sv. Ducha. Dalším interpretem je kytarista a písničkář Jindra Holubec. Návštěvníci koncertu se také mohou těšit na pop–rockové evrgrýny v podání The big Stuff, kteří si v Krnově získávají stále větší oblibu.