První koncert, na který si domácí kapela pozve hudebního hosta z Polska, je připraven už na sobotu 17. července od 18 hodin. Krnovský popový kvartet M.A.S.H. bude hostit skupinu mladých zpěvaček z prudnického Studia písně mládeže.

Mezinárodní projekt městských kulturních zařízení z Krnova a Prudniku s názvem Hudba vážně i nevážně bude pokračovat i v letních měsících. A protože k prázdninám patří neformální zábava a odpočinek, jsou naplánovány koncerty patřící více do druhé půlky v názvu.

Po pět letních večerů se představí v zahradě Flemmichovy vily v Krnově vždy kapela z domácí scény s polským hostem. Po vystoupení skupiny M.A.S.H. a mladých zpěvaček z Prudniku se postupně s Wagonem a Krnovankou předvedou i další prudničtí hudebníci, například skupina Midi Music či seniorský soubor Nonet.

Na projekt šlo téměř deset tisíc eur

„Projekt Hudba vážně i nevážně je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd. Je v pořadí třetím projektem široké spolupráce kulturních zařízení Krnova a Prudniku,“ vysvětlila Kateřina Lindovská, ředitelka Městského informačního a kulturního střediska v Krnově (MIKS).

Projekt byl podpořen částkou převyšující deset tisíc eur a na rozdíl od jemu podobných neobsahuje jen výměnu účinkujících, ale stará se i o výměnu diváků. „Na každou akci v Prudniku je vypraven nejen autobus účinkujících, ale i autobus diváků z Krnova a zase naopak,“ doplnila Lindovská.

Prázdninové koncerty v zahradě Flemmichovy vily se budou odehrávat pouze za pěkného počasí, pokud nebude počasí příznivé, zvolí pořadatelé pro plánovaný koncert náhradní termín. Na všechny koncerty je vstup zdarma a samozřejmě zajištěn prodej občerstvení.

V září proběhne společný jazzový podvečer

V rámci projektu Hudba vážně i nevážně proběhlo už šest akcí, zatím většina v Prudniku. Sešli se zde amatérští muzikanti, děti prožily společný Českopolský dětský den, v polovině června se krnovští účinkující předvedli na Svátku mládí a hudby a na koncertě s názvem Hudba pro každého.

V Krnově se prozatím projekt představil jen dvakrát. V rámci Veletrhu sociálních služeb při Českopolském dechovém odpoledni a v Koncertní síni sv. Ducha při vystoupení Krnovské cimbálové muziky.

Na září se plánuje společný jazzový podvečer, celý projekt pak vyvrcholí Festivalem krnovsko-prudnické kultury v Městském divadle v Krnově a podobnou akcí v Prudniku, která však bude věnována uměleckým aktivitám handicapovaných dětí a mládeže obou měst. (voz)