„Zájem byl opravdu velký, tvořily se fronty,“ řekla Deníku mluvčí DK Poklad Tereza Zgabajová. V souvislosti s obrovským zájmem se mezi fanoušky začalo spekulovat o možnosti uspořádání dalšího koncertu.

Folkový kolotoč a Jarek Nohavica.
Peníze od Jarka Nohavici? Člověk v tísni odmítl výtěžek z koncertu pro Ukrajinu

„Další koncert se neuskuteční,“ zhatila jejich naděje mluvčí DK Poklad.

Vystoupení Jaromíra Nohavici se plánovalo více než rok. Uskuteční se ke čtyřicátému výročí jeho prvního veřejného vystoupení, které proběhlo 25. března právě v DK Poklad.

V souvislosti s koncertem bylo rozhodnuto o věnování výtěžku na pomoc Ukrajině.

Původně měl jít na konto humanitární organizace Člověk v tísni, ta ale peníze odmítla s tím, že nechce být spojována s hudebníkem, který přijal medaili od ruského prezidenta Vladimíra Putina. Výtěžek bude proto odeslán přes jinou organizaci. 

Jaromír Nohavica.
VIDEO: Jaromír Nohavica: S Putinem nesouhlasím, válka je mi proti srsti

K TÉMATU

Zpěvák Jaromír Nohavica v současné době čelí kritice části veřejnosti, že se po zahájení ruské invaze na Ukrajině rozhodl ponechat si Puškinovu medaili, kterou obdržel v listopadu 2018 v Moskvě z rukou tehdejšího prezidenta Vladimíra Putina. On sám to zdůvodnil tím, že ji získal za písně a ne za válčení. 
Puškinova medaile je od roku 1999 udělována ruským občanům Ruské federace i cizincům, kteří se v Rusku výrazně zapsali do povědomí svou tvorbou v kulturní oblasti, literatuře a dalších uměleckých oborech  či humanitních vědách. Puškinovu medaili zatím obdržela tisícovka lidí z celého světa, z Čechů bývalý prezident Václav Klaus na Pražském hradě v roce 2007 z rukou ruského velvyslance, v roce 2018 pak ještě předseda Česko-ruské společnosti Jiří Klapka.