Dnes v pátek 1. června zde vystoupí od 20 hodin pražští hudební šprýmaři a podobně laděná opavská pětka. Žádná z těchto kapel není žánrově tak čistá, aby byla jednoduše zařaditelná do omezené škatulky.

Pražští Eggnoise jsou hlavně multiinstrumentalisté, míchají nepřeberné množství hudebních stylů, jejich pop-jazz nebo chcete-li punk – jazz, každou chvíli skotačivě odběhne do rocku, funku nebo swingu. Umí oslovit posluchače různého zaměření a jejich živá vystoupení jsou navíc plná energie, optimismu a muzikantského humoru. Dokáží se s vážnou tváří vysmívat pokleslým hudebním žánrům, nostalgicky zabíhat do retra a uspokojí jak tancechtivé tak jen sluchomilné diváky. Kapela společně vystupuje od roku 1994 a hudební kritici tvrdí, že čím je zralejší, tím je chutnější. Každopádně ani po více než deseti letech ji nechybí touha objevovat nové spojení stylů a rytmů. Jejich album What a World z roku 2003 si vysloužilo nominaci na cenu Akademie populární hudby v kategorii jazz/blues, letos vydaná novinka nese název Abumen.

Psychonauti z Opavy jsou o něco málo mladší, dohromady se dali v roce 1999. Také oni ve své tvorbě inklinují k různým barvám a žánrům. Dominantní jsou opět variace na spojení blues, funku, jazzu, pop a rocku, nechybí ani pokusy o šanson. Mnohočetnost by se dala schovat pod hlavičku pop rockové linie, obohacenou o příměsi z příbuzných žánrů jako je jazz, blues a především funk. Neodpustí si ani různé legrácky s folklorem, většina textů jejich písní nepostrádá hravost a výborný instrumentální základ. Nahráli tři alba – Pásmo krátkých písní, Zeměven a poslední z roku 2004 se jmenuje … jsem tady.