Přestože se Mír v příštím roce pravděpodobně nevyhne zdražení vstupného, bude to podle vedoucího kina Pavla Tomeška rozhodnutí distributorů filmů a ne následek modernizace. „Pokladní si nejednou musejí vyslechnout stesky diváků, že už nevíme, co bychom za vstupenku chtěli. Výchozí cenu vstupenky neurčujeme my, ale distributor. Proto se diváci nemusejí bát, že by modernizace sálu cenu vstupenky ovlivnila. Pokud vstupné půjde nahoru, nebude to důsledek našeho rozhodnutí,“ vysvětluje Pavel Tomešek, vedoucí krnovského kina.

Časy, kdy se kino považovalo za lidovou zábavu, finančně dostupnou každému, jsou dávno pryč. Ceny vstupenek rok od roku stoupají a rodinný výlet do kina je v naší peněžence citelně znát. S filmem dodává distributor i rozpětí, ve kterém se musí pohybovat základní vstupné. Výši vstupného určuje podle kategorií, do kterých si jednotlivá kina zařadil. Ze základní sazby každé prodané vstupenky požaduje polovinu. Je to určitá forma půjčovného. Po ukončení promítání se distributorovi hlásí návštěvnost za každý promítací den a při odeslání filmu na další místo odesílají kinaři distributorovi podrobné vyúčtování. Distributor má na základě smlouvy právo zkontrolovat, zda není v prodeji vstupenek podváděn. Protože do ceny vstupenky jsou promítnuty i další náklady, jako poplatek Fondu kinematografie nebo úhrady za autorská práva, v kině ze vstupného skutečně nezůstává tolik peněz, kolik by si laik mohl představovat. Poněkud odlišná pravidla platí pro filmové kluby nebo jednorázové promítnutí filmu při zvláštních příležitostech.

V roce 2006 do českých kin zavítalo 11 508 965 diváků, kteří navštívili celkem 345 239 filmových představení. Průměrný počet návštěv kina na obyvatele tedy loni činil 1,12. Průměrná cena vstupenky byla 90,65 Kč. Stále větší popularitu si získávají multiplexy. Právě v nich totiž zhlédne film více než polovina návštěvníků.

„Po modernizaci sálu budou mít nová křesla širší sedáky,a proto se kapacita kina sníží ze současných 349 míst na 310 až 320, podle toho, který druh sedadel se bude v kině instalovat. Novinkou budou dvousedačky, nerovnoměrně rozmístěné v řadách od poloviny sálu nahoru,“ dodal vedoucí Míru Pavel Tomešek, který o výměnu sedadel usiloval od roku 2002.

Modernizace kina, jehož provozovatelem je Městské informační a kulturní středisko (MIKS), příspěvková organizace Městského úřadu v Krnově, přijde na více než dva miliony korun. Přes milion korun získal MIKS ze Státního fondu české kinematografie, zbývající částku ve výši kolem milionu uvolnilo ze svého rozpočtu Město Krnov.Po výběrovém řízení na dodavatele sedadel dojde k výměně sedaček na přelomu září a října.